Zde může být text o autorovi
Digg  Sphinn  del.icio.us  Facebook  Mixx  Google  BlinkList  Furl  Live  Ma.gnolia  Netvouz  NewsVine  Pownce  Propeller  Reddit  Simpy  Slashdot  Spurl  StumbleUpon  TailRank  Technorati  TwitThis  YahooMyWeb
 

Vítejte na stránkách Victorie of Marzipan!

 

Jak byla Viky nemocná a poprvé večer sama doma

V pondělí 8. 6. ráno jsem se chystala s Viky na očkování. Ale při ranní procházce jsem si všimla, že má Viky mezi zadníma nožičkama trochu krve. Vylekalo mě to - na hárání je ještě moc mladá. Paní doktorku jsem na to hned upozornila, ta jí vzala stěry a podívala se pod mikroskop. Viky má zánět močového měchýře. Asi se někde ulítaná položila na studenou zem. Dostali jsme antibiotika a nádobku, do které mám odchytit moč. Viky polykala prášky s kouskem sýra a nedělalo ji to naštěstí problém. Ve čtvrtek jsem měla volno, tak jsem - po několika pokusech - odchytila trochu moči a vezla ji na veterinu. Pan doktor tam neměl zrovna žádné pacienty, takže jsem za chviličku věděla výsledek. Moč už byla v pořádku, antibiotika máme ale dobrat. První dny nemoci byla Viky unavená, polehávala a nechtělo se ji moc chodit. Ve čtvrtek ale už řádila a zase z ní bylo naše veselé štěně. V úterý Viky ještě pan doktor prohlídl a dal ji očkování.

Ve čtvrtek 18. 6. měl manžel se skupinou koncert na Leitnerce. Začínal v půl osmé. Zvažovala jsem, jestli mám jít, Viky ještě nikdy nebyla sama večer. Ale tyhle koncerty jsou jen asi 3x - 4x do roka a byla by škoda o něj přijít. A všechno je jednou poprvé. Snažila jsem se Viky odpoledne utahat, ale to je úkol téměř nemožný. Odcházeli jsme s Martinem až těsně před sedmou, zavřeli Viky do ohrádky a šli.

Koncert byl moc pěkný, ale ani jsme po něm neposeděli s přáteli a spěchali domů za Viky. Ta byla štěstím bez sebe, že nás vidí. V ohrádve bylo hovínko, ale s tím jsme počítali, byla její doba. No mohli byste nechat štěně po takovém čekání spát na pelíšku? Viky se od nás nechtěla hnout, takže jsme jí pomohli k nám do postele a už tam zůstala.