Zde může být text o autorovi
Digg  Sphinn  del.icio.us  Facebook  Mixx  Google  BlinkList  Furl  Live  Ma.gnolia  Netvouz  NewsVine  Pownce  Propeller  Reddit  Simpy  Slashdot  Spurl  StumbleUpon  TailRank  Technorati  TwitThis  YahooMyWeb
 

Vítejte na stránkách Victorie of Marzipan!

 

Jak jsme byli poprvé na výstavě

Na první výstavu jsme poslali přihlášku už v srpnu. Jednalo se o Moravskoslezskou národní výstavu psů v Brně. Konala se 17. 10. 2009, tedy 22 dnů od začátku hárání. Celou dobu jsem doufala, že už ho bude mít Viky za sebou a bude vše v pohodě. A hárat opravdu přestala, ale pejskům ještě stále voněla. Rozhodně víc, než první dny hárání.
Paní Machková ji otrimovala čtrnáct dní předem, aby byla co nejkrásnější. Ale to ona je pořád. V sobotu ráno nás Jirka zavezl k výstavišti a musel ještě odjet do práce.
Nechala jsem Viky na trávníku před vstupní branou vyčurat a šli jsme dovnitř. Výstava byla v pavilonu D. Už tu bylo docela dost lidí. Vyzvedla jsem rozpis a našla náš kruh.
Viky byla z tolika pejsků trochu nervózní. Za chvilku dorazila paní Machková s jejich Ulinkou. Našly jsme si místečko, ale později jsme se stejně musely kousek přestěhovat. Dorazili ještě majitelé Reginy a taky Merlinka a Tiberia - všichni z Marzipanu. Ještě jsme se šli s pejskama projít a pak už začala příprava.
Ráno jsem nastříkala na Viky sprej proti pachu hárání, ale evidentně nezabral. Dokud jsme byli ve skupince jen s fenkama, nebyl problém. Ale jakmile dorazili i pejsci, vrhali se na Viky. Té se to samozřejmě nelíbilo. Šla celkem dobrovolně do přepravky a byla v ní spokojená. Utíkala jsem se podívat na Baddyho. Den před tím se viděl s Viky a byla to katastrofa. Navíc měla těsně po hárání i jeho sestřička Bejlinka, která tam byla taky. Pudy se v něm probudily a byl hodně nervózní. Rozhodně se nepředvedl s takovou noblesou jako jindy. Přesto se v silné konkurenci umístil na krásném 4. místě.
Paní Machková nachystala Reginu, Ulinku a už přišla řada na nás. Jirka mezi tím dorazil za náma. Viky byla vyčesána, natupírována a nalakována. Najednou z ní byl jiný pejsek.
Na předvádění jsme se dostali kolem poledne. Po dohodě ji předváděla paní Machková.
Myslím, že byla Vikuška trochu nesvá. Přesto vyhrála - byla totiž v kategorii dorostenců sama. Ale to nic neznamená, stejně by určitě vyhrála, aspoň pro nás je vítěz pořád.
Dostala nejlepší možné hodnocení - velmi nadějná. A od pana porotce ještě posudek:
Oko tmavé, skus nůžkový, mladá nehotová fena, pěkné hlavy i ucha, výborný krk i hřbet, korektní prut, dobré úhlení, v pohybu úměrný věku.
Spokojeně jsme odcházeli domů a byli jsme všichni tři tak utahaní, že jsme celé odpoledne prospali.