Zde může být text o autorovi
Digg  Sphinn  del.icio.us  Facebook  Mixx  Google  BlinkList  Furl  Live  Ma.gnolia  Netvouz  NewsVine  Pownce  Propeller  Reddit  Simpy  Slashdot  Spurl  StumbleUpon  TailRank  Technorati  TwitThis  YahooMyWeb
 

Vítejte na stránkách Victorie of Marzipan!

 

Jak jsme byli u Baddyho a poprvé jeli autobusem

2. 6. 2009
Minulý čtvrtek jsme byli zase za Baddym. Nebylo moc hezké počasí, ale stejně jsme šli raději na zahrádku. Viky s Baddym si hráli hezky. Zkoušeli jsme je oba přivolávat, Baddy je moc šikovný, taky o něco starší, ale ani Viky se nedala zahambit. Hlavně, když za to dostala nějakou dobrotku.
Jednu chvíli měla asi žízeň, ale nešla k nachystané misce, chtěla se napít přímo z jezírka. Trošku jí ujely nožičky a šup, už byla ve vodě. Rychle jsem jí pomohla ven a švagrová Yvonka utíkala pro ručník, abych ji trochu vysušila. Viky se ale tvářila jako že nic. Ke konci pejsci trochu víc divočili, Baddymu se přece jen podařilo přišlápnout Viky nožičku. Musela jsem ji vzít do náruče a uklidnit. Chvíli si nožičku šetřila, ale za chvíli už byla zase čupr.
Dnes bylo počasí tak akorát - ani vedro, ani déšť. Před polednem mě napadlo, že si uděláme s Viky výlet. V poledne jsem jí dala nabaštit a vyrazily jsme.
Došly jsme na zastávku trojelbusu. Šlo to sice pomalu - Viky zajímali všichni okolojdoucí, ale potkaly jsme i dva pejsky a dokud jsme s nima měli společnou cestu, šlo to rychleji.
Při nástupu do trolejbusu jsem vzala Viky do náručí. Trochu jsem se bála, aby neštěkala, v autě je vždycky v přepravce. Viky si stoupla zadníma nožkama na mé stehno a přední packy mi opřela o ruku, kterou jsem měla opřenou o okno. Celou cestu sledovala okolí z okýnka a moc se jí to líbilo. Vystoupily jsme v Kohoutovicích a šly k manželovu obchodu. Tady v neznámém prostředí ťapkala moc hezky a brzo jsme byly na místě. Jirka měl už zavřeno a byl u mamky na kávě. Měl z nás radost, Viky z něj taky. I když by si s ní chtěl synoveček Matýsek moc hrát, Viky se napila, zalezla pod stůl a hodinu spala. Zpátky jsme zase jely trolejbusem, ale Viky byla utahaná a na klíně mi spíš poklimbávala. Od zastávky to máme z kopečka, tak přesun k domovu proběhl docela rychle. Zvlášť u baráku zrychlila, už se těšila domů. Celé odpoledne pak pospávala a odpočívala. Až večer zase ožila a dělala ty své psí kusy.