Zde může být text o autorovi
Digg  Sphinn  del.icio.us  Facebook  Mixx  Google  BlinkList  Furl  Live  Ma.gnolia  Netvouz  NewsVine  Pownce  Propeller  Reddit  Simpy  Slashdot  Spurl  StumbleUpon  TailRank  Technorati  TwitThis  YahooMyWeb
 

Vítejte na stránkách Victorie of Marzipan!

 

Jak jsme se rozhodli pořídit si pejska

Jsme čtyřčlenná rodina - já - jediná ženská v rodině - mamina Jana, manžel - taťka Jirka a máme dva kluky - Pavlíka a Martina. Bydlíme v Brně v panelákovém bytě.
Někdy v lednu jsem si uvědomila, jak už jsou kluci velcí a samostatní a že bych potřebovala něco maličkého a chlupatého na mazlení a starosti.
Kluci byli v zásadě pro, ale hlava rodiny výrazně proti. Ještě se bránil, když jsem domů přinesla první knížku - výchova štěněte.
Ještě jsem ale nevěděla, jaký pejsek by to měl být. Brácha si právě měl domů přivést Zlatého retrívra. Ten se mi sice moc líbí, ale do paneláku je přece jen dost velký.
Po pečlivém prohledávání internetu jsem dospěla k rozhodnutí - West highland white terrier. Hned jsem zakoupila literaturu a manžel pochopil, že jde do tuhého. Zasypal mě argumenty proti a zdůrazňoval jen negativní stránky.
Našla jsem tedy na internetu chovatelskou stanici v Brně - Mokré Hoře a požádala jsem manžele Machkovi o schůzku. Jeli jsme k nim s manželem oba a já jsem slíbila, že pokud nás zkušení chovatelé přesvědčí, že nejsme pro pejska vhodní pánečci, tak to vzdám a psa mít nebudeme.
Přivítali nás velmi milí lidé a jejich šest pejsků. Nejmladší Ulince byly čtyři měsíce.
Nakonec přesvědčili manžela, že lepšího pejska si ani nemohl vybrat. Navíc jsme se dozvěděli, že jedna jejich fenka - Carmen - bude mít začátkem března štěňátka.
Ještě v autě po cestě domů jsme se domluvili, že Machkům napíšu a požádám je o rezervaci fenky. Ta nám byla přislíbena a nastalo období netrpělivého očekávání.
Viktorka se narodila jako třetí ze tří štěňat. Byla jsem štěstím bez sebe. Manžel mě trochu brzdil, ale už se taky těšil. Brzy jsme dostali mailem první fotky.