Zde může být text o autorovi
Digg  Sphinn  del.icio.us  Facebook  Mixx  Google  BlinkList  Furl  Live  Ma.gnolia  Netvouz  NewsVine  Pownce  Propeller  Reddit  Simpy  Slashdot  Spurl  StumbleUpon  TailRank  Technorati  TwitThis  YahooMyWeb
 

Vítejte na stránkách Victorie of Marzipan!

 

Jak jsme slavili v létě Vánoce

Každý rok v červnu pořádáme Vánoce a Silvestra pro přátele u nás na chatě. Letos padl termín na sobotu 20. 6.. V pátek jsme tedy nabalili plné auto věcí a vyrazili jsme. S chystáním, vybalováním a přípravami jsme měli plno práce a do toho všeho jsme ještě neustále honili Viky po sousedech. Obzvlášť u sousedky Ivy, která má kočičku, sem jí líbilo. Kočka na ni syčela ze stolu a Viky ji zatím sežrala granule. Pak by si s kočičkou ráda pohrála, ta ale neměla zájem.

K večeru začalo pršet. Viky lítala v dešti, užívala si to a já trnula, aby zase nebyla nemocná. Za chvilku ani trochu nepřipomínala bílýho psa, natož naši krásnou princeznu. Když jsem ji ale trochu umyla a nechtěla už pustit ven, sedla si ke dveřím a kňučela.

Pršelo celou noc a my byli otrávení. Představa rozblácené louky, na ní asi 20 lidí a špinaví psi byla stesující.

V půl osmé ráno - Jirka už odjel do práce - mi volal kamarád Pavel, jestli celou akci nechci přesunout k nim - mají dvůr a pěknou krytou pergolu. Byla jsem za ten nápad vděčná. Dopoledne bylo náročné, balila jsem zase všechny věci do kabelí, nakládala maso a honila Viky kolem chaty. Ta si to náramně užívala. V poledne pro nás Pavel přijel a odvezl k nim do Podolí u Brna. Cesta autem byla asi jediná doba, kdy Viky v přepravce spala.

V Podolí jsme se hned dali opět do vybalování a chystání. O Viky jsem se tu tolik nebála, dvůr je uzavřený, tak se neměla kam ztratit. Pavel mi ukázal jejich štěňátka. Mají jezevčičku Attu a té se narodili štěňátka před dvěma dny.

Vánoce proběhly v pohodě, ani moc nepršelo. Za Viky přijel i Baddy a moc si spolu vyhráli. Oblíbená hra - Baddy si vezme do tlamy klacík nebo hračku, sedne si a Viky po něm skáče a snaží se mu věc vzít. Samozřejmě marně, protože na něj nedosáhne. Pokud se jí podaří vyskočit přece jen trošku víc, Baddy pozvedne hlavu. Když to Viky přestane bavit a jde si hrát s něčím jiným, Baddy hlavu skloní, naláká ji spátky a pak si zas spokojeně sedne s hlavou nahoře. Pozdě večer si Viky konečně lehla do pelíšku a usnula. Přikryla jsem ji dekou a spala mi pod nohama, dokud jsme nešli spát všichni. Jen jsem ji nechala vyčurat a odnesla nahoru do pokoje. Ráno jsme vstávali celkem brzo, pomohli uklidit a udělat snídani. Viky poskakovala kolem nás. Ale po příjezdu domů si lehla, spala a spala a ani na procházku se ji moc nechtělo. A utahaná byla ještě v pondělí.