Zde může být text o autorovi
Digg  Sphinn  del.icio.us  Facebook  Mixx  Google  BlinkList  Furl  Live  Ma.gnolia  Netvouz  NewsVine  Pownce  Propeller  Reddit  Simpy  Slashdot  Spurl  StumbleUpon  TailRank  Technorati  TwitThis  YahooMyWeb
 

Vítejte na stránkách Victorie of Marzipan!

 

Jak jsme začli chodit na cvičák

Když se blížily viky čtyři měsíce a měla všechna očkování, volala jsem do psí školy K9, kdy otvírají nový kurz. Pro malé pejsky měl začít až na konci července. To nám moc nevyhovovalo, protože jedeme prvních čtrnáct dní v srpnu na dovolenou. Tak nás ochotná paní přiřadila ke středním pejskům. Kurz začal v úterý 14. 7. v 17,30 hodin.
Jeli jsme autem. do Starého Lískovce to sice není daleko, ale bylo pořádné horko. Na sluníčku mohlo být kolem 33°C.
Sešlo se šest pejsků, Viky byla nejmenší. Jednalo se o ukázkovou hodinu, kdy nám slečna instruktorka ukazovala, co všechno se budeme s pejskama učit. Výcvik probíhal na oplocené louce bez kouska stínu. Viky byla docela šikovná ale na všech pejskách i jejich páníčkách bylo za chvilku vidět, že jim horko nesvědčí.
Vyzkoušeli jsme si přivolání, sedni, lehni, stůj a zůstaň ve všech polohách, chůzi u nohy, otáčení, posazení u nohy a další povely. Uprostřed hodiny byla pauza. Pejsci se napili a odpočinuli si. Pro Viky jsme samozřejmě vodu měli, pro nás ne.
Když hodina skončila, zaplatili jsme kurz a dostali pernamentku. Ještě chvilku jsme koukali na cvičení agility, které právě probíhalo. Moc se mi to líbilo, ale padala jsem žízní Příště si vezmu pití i pro sebe. A už se moc těším ...