Zde může být text o autorovi
Digg  Sphinn  del.icio.us  Facebook  Mixx  Google  BlinkList  Furl  Live  Ma.gnolia  Netvouz  NewsVine  Pownce  Propeller  Reddit  Simpy  Slashdot  Spurl  StumbleUpon  TailRank  Technorati  TwitThis  YahooMyWeb
 

Vítejte na stránkách Victorie of Marzipan!

 

Jak se Viky poprvé trimovala a výlety na přehradu

Na 24. 6. jsme se objednali k paní Machkové poprvé na trimování. Viky už byla dost zarostlá, taková střapatá a roztomilá.
Nejsem si jistá, jestli poznala zahradu, ve které se batolila se svými brášky, ale rozhodně se jí líbila. S Machkovými jsme se přivítali, povídali jim zážitky a já se strochou obavy zeptala, jestli jim Viky nepřipadá trochu při těle. Smáli se a ujistili mě, že je spíš hubená, na štěně by mohla být buclatější. Prý mám počkat po trimování.
Podívali jsme se ještě, jak paní Machková postavila Viky na stůl a udělala kousek, ale pak už jsme odjeli. Jednak aby nebyla Viky nervozní a aby na to měli klid.
Vrátili jsme se asi za hodinu a půl. Viky už nás čekala na zahradě a jala se nás mohutně vítat. Byla úplně změněná. Hubeňoučká, drobnější, ale oblízala nás úplně stejně jako jindy. Nemohla jsem se na ni vynadívat. A rozhodně jí přidáme na krmení!
Občas zajedeme s Viky odpoledne na přehradu. Je teď hodně vypuštěná, tak chodíme po dně, v bezpečné vzdálenosti od bahna a koryta. Zkoušíme tu Viky cvičit, přivolání, sedni, lehni zůstaň a podobně. Někdy je to jedna radost, ale jindy si Viky postaví hlavu a dělá si co chce. To je hůavně, když je horko. I když s sebou máme vodu a dostává napít, nejeví zájem něco se učit. Když ale vzorně přiběhne, máme větší radost než ona.
O víkendu jezdíme na chatu. Pozemek není oplocený, takže dost často sháníme Viky po sousedech. Jsme například před chatou, Viky si tam spokojeně hraje a nejeví nejmenší známky odchodu. Stačí ale několik vteřin nepozornosti a je pryč. Nejde naštěstí nikam daleko, nejraději k sousedce Ivě, která má kočičku. Ta má na jejich verandě stále přichystanou mističku s granulkama. I když Vikynka svoje granule ani nedojedla, na ty kočičí má chuť pořád.
Jirka si oblíbil hlavně rána, kdy s Viky vyrazí na dlouhou procházku a já zatím chystám snídani. Běhat s ní po loukách a lese na volno je pro oba mnohem příjemnější, než na sídlišti na vodítku.
Nejlepší hračka je tu pro ni spadlé jablíčko. Dokáže si s ním hrát dlouhé minuty. Vyhazuje ho, běhá za ním a má s toho velkou radost.
Bohužel je tu i mnoho klíšťat, takže se k ní každou chvíli vrháme a lezoucí odstraňujeme. I když je nastříkaná Frontline, stejně se občas nějaký zapije. Máme v plánu nechat ji naočkovat proti borelióze.