Zde může být text o autorovi
Digg  Sphinn  del.icio.us  Facebook  Mixx  Google  BlinkList  Furl  Live  Ma.gnolia  Netvouz  NewsVine  Pownce  Propeller  Reddit  Simpy  Slashdot  Spurl  StumbleUpon  TailRank  Technorati  TwitThis  YahooMyWeb
 

Vítejte na stránkách Victorie of Marzipan!

 

Jak Viky poprvé hárala

Bylo pátek 25. 9. 2009 asi půl šesté odpoledne a šli jsme s Viky na každodenní dlouhou procházku. Musím dodat, že jak se Viky vždy těší, dneska se jí nijak zvlášť nechtělo. I venku se loudala a pořád značkovala jako pejsek. Nedošli jsme ani moc daleko a všimla jsem si, že má mezi zadníma nožičkama krev. Oba nás to docela rozrušilo. Na hárání se nám v 6 a půl měsících zdála moc mladá. Okamžitě jsem si připomněla její zánět močového měchýře, když byla ještě malinká. Jenom mi přišlo, že teď se nemohla nikde nachladit.
Mrkla jsem na stránky veteriny - měli ordinační hodiny do sedmi. Navíc v pondělí bude státní svátek. Sedla jsem s Viky do auta a už jsme frčely k panu doktorovi. Před vstupem se mi podařilo odchytit několik kapek moči.
V čekárně jsme musely chvilku počkat, nějakému pejskovi šil pan doktor tlapičku.
Šli jsme do ordinace ten den poslední. Vysvětlila jsem, že si nejsem jistá, zda jde o zánět nebo hárání. Pan doktor Viky pečlivě vyšetřil, z moče zjistil, že zánět to určitě není. To mě uklidnilo. Pak ještě Vikuška prodělala gynekologické vyšetření a byla u toho moc hodná.
Byla jsem poučena, že hárání přišlo možná trochu brzo, ale u malých pejsků to není zase taková vyjímka.
V sobotu ráno jsme šly společně koupit hárací kalhotky, nosila je ale jen na noc. Večer statečně držela, když jsem jí je oblíkala, pak si je chvilku pokoušela sundat ale brzo to vzdala a myslím, že jí ani moc nevadily.
Pejsci venku ze začátku ani moc nereagovali, až tak od druhé poloviny. Viky se nedala, vrčela a poprvé jsem viděla, že i na některého hodně dotěrného i vyjela.
Chovala se prostě jako dáma, žádná lehká děva. Chudinu jsme ji ale skoro nepustili z vodítka a i na chatě měla zostřený režim.

Viky se celkově zklidnila, začala být mnohem přítulnější. Když jsem si ji dala na klín, tak se už okamžitě nedrala pryč. Někdy si dokonce položila hlavičku a mazlila se. A s radostí konstatuju, že jí to zůstalo i po hárání.